Lélegzetelállító helyek, ahova legalább gondolatban érdemes elutazni.
https://hir.ma/utazas/a-vilag-leggyonyorubb-szigetei/743968
A Föld bővelkedik csodálatosabbnál csodálatosabb tájakban, köztük olyan trópusi szigetekben, ahol gyönyörű természet és kristálytiszta víz várja azokat a szerencsés turistákat, akiknek sikerül eljutniuk valamelyik helyre.
Ha ténylegesen nem is, de gondolatban mindenképpen érdemes elkalandozni a világ legszebb szigeteire.
Boracay, Fülöp-szigetek: Az apró sziget legfőbb látványossága a „Fehér part”, ahol szemkápráztató fehér homokos strand, pálmafák, bárok és éttermek várják a turistákat. A naplemente a part északi részén található Diniwid-partszakaszról a legszebb, ráadásul a naplemente után itt indul be az éjszaki élet a környék szórakozóhelyein.
Sajnos a túlzásba vitt bulizás olyan mértékben károsította Boracay élővilágát, hogy szigorú szabályokat vezettek be a turizmusba azért, hogy megóvják a sziget természetes állapotát.
Ko Phi Phi, Thaiföld: Az Indiai-óceán egyik melléktengerében, az Andamán-tengerben található szigetre Dél-Thaiföld nyugati partjairól lehet a legkönnyebben eljutni. Az egyedülálló vegetációval és állatvilággal büszkélkedő Ko Phi Phi két fő szigete a Koh Phi Phi Don és a Koh Phi Phi Leh.
Ko Phi Phi kiváló terep a természetkedvelők számára. A dzsungeles, sziklás szigeten szervezett túrákon ismerhetik meg a turisták az őshonos majmokat, kígyókat és madarakat.
Kaua’i, Hawaii: Éles hegyfokok, zöldellő völgyek és álomszép vízeséses nyűgözi le azokat a turistákat, akik a szigetre érkeznek. Ugyanitt érdemes ellátogatni az északon található Napali-partra és a keleti oldalon fekvő Kókusz-parta is. Kaua’i déli oldalán kulturális, történelmi és geológiai csodákkal, valamint mesés tengerpartokkal találkozhatnak a kirándulók, így nem meglepő, hogy olyan filmeket forgattak már itt, mint a Jurassic World, és az Indiana Jones-filmek.
Mo’orea, Francia Polinézia: Tahitiről 30 percre fekszik a vulkanikus hegységekről, fehér homokos tengerpartról és türkizkék tengerről híres, csendes és harmonikus Mo’orea, ahol az autentikus tahiti kultúrával is megismerkedhetnek a turisták.
A trópusi szépségekkel teli sziget 60 kilométeres partszakaszát gyalog, autóval és kerékpárral is be lehet járni. A kirándulás során nem szabad kihagyni az apró, fehér templomokat, nyugodt halászfalvakat.
A gasztronómia terén a friss trópusi gyümölcsöket, a tonhalat és a behűtött kókuszt mindenképpen meg kell kóstolnia annak, aki a Francia Polinéziához tartozó szigetre utazik.
A Dalmát-szigetek, Horvátország: Ha a szomszédos államba utazol, akkor tulajdonképpen mindegy, hogy Horvátország nyugati oldalán a 70 sziget közül melyiket választjuk, mert rosszul biztos, hogy nem fogunk dönteni.
A Dalmát-szigetekben az a közös, hogy mindegyik ép erdőkkel, tiszteletet parancsoló sziklacsúcsokkal és csendes tengerpartokkal várja a romantikára vágyó párokat, szórakozni induló családokat és baráti társaságokat.
A horvát partvidék legnagyobb városa Split, ami szerepel az UNESCO Világörökségi Listáján, de a fővárost, a gyönyörű építészeti alkotásokról híres Zágrábot is érdemes felfedezni, ahol a múzeumok a horvát kultúrát és történelmet mutatják be.
Szent Lúcia: Az Egyesült Királyságtól 8 óra repülőútra található Szent Lúcia, az a vulkanikus eredetű sziget, ami leginkább a kalandoroknak kínál kihagyhatatlan izgalmakat. Aki szeret túrázni, az biztos, hogy érdekesnek fogja találni a „pitonokat”, a Világörökség részévé nyilvánított vulkánokat.
Szintén Szent Lúciára kell utaznia annak, aki a leghíresebb karibi strandokat keresi, mert itt található például a Sugar Beach, a Marigot Bay és a Grande Anse, ahol a tengeri teknősök tojásrakása is megfigyelhető. Sugar Beach luxusszállodákkal várja a romantikus pihenésre vágyó párokat és a családi nyaralásra érkező turistákat.
Waiheke sziget, Új-Zéland: A borvidékekkel és olívaültetvényekkel büszkélkedő sziget 35 perc kompútra található Aucklandtől. A Waiheke szigeten nyaraló turistáknak nemcsak a borkóstolásra lesz lehetőségük, hanem sok minden másra is, így például a wellness pihenésre.
Aki a láblógatás helyett kalandosabban töltené a szabadidejét, az hegyet mászhat, felkeresheti a strandokat, vagy kimehet a természetbe túrázni.
Fidzsi: A melanéz ország kilenc szigetből áll a Csendes-óceán déli részén. Fidzsi egész évben kiváló úti cél, hiszen a hőmérséklet csak ritkán csökken 27 °C alá, ami lehetővé teszi, hogy folyamatosan lehessen szörfözni, úszni, búvárkodni, vitorlázni.
Mivel május és október között a leggazdagabb a szigetek körüli korallzátonyok élővilága, ezért a búvárok leginkább ebben az időszakban merülnek. Fidzsi legnagyobb és legfontosabb szigete, a gazdaságilag fejlett Viti Levu, ahol gazdag kulturális örökséggel ismerkedhetnek meg a turisták, akik körében a delfinnézés, a sárkányszörfözés és a korallzátonyok felfedezése is népszerű program.
Jamaica: A meleg karibi időjárásról, álomszép strandokról, csodás naplementéről és mesés zuhatagokról híres Jamaica, ahol a romantikus Reach Falls Portland és a „Negrilek városa” a legnépszerűbb hely.
A szigeten járva érdemes betérni a tenger közepén található Pelikán bárba, ami az épület tetején megtelepedő madarak után kapta a nevét.
Whitsunday-szigetek, Ausztrália: Nincs könnyű helyzetben az, aki a 74 szigetből álló trópusi szigetcsoportra szeretne utazni, ám éppen ennek a rengeteg választási lehetőségnek köszönhető, hogy minden elfoglaltsághoz, hobbihoz, például a búvárkodáshoz, túrázáshoz, strandoláshoz és wellnessezéshez is ideális hely a Whitsunday-szigetek.
A legnagyobb és a legnépesebb sziget a Qualia, amit 2012-ben a világ legjobb üdülési létesítményévé választottak, köszönhetően a díjnyertes fürdőinek, exkluzív éttermeinek, könyvtárának, bárjainak és sportlehetőségeinek.
Capri, Olaszország: Nápolytól kevesebb, mint 1 óra hajózásra található a békés, idilli, éles sziklás, kristálytiszta tengerrel körülölelt Capri, ahol a „kék barlang” a leghíresebb látnivaló. A különleges üregben neonkék színben pompázik a tenger. Akiket a régészet érdekel, azok sem fognak csalódni, ugyanis Caprin található annak az ókori római villának romjai, amiben régen Tiberius császár élt.